Oddział położniczo – ginekologiczny z Pododdziałem noworodkowym
KOORDYNATOR ODDZIAŁU:
Dr n. med. Zdzisław Gołaszewski specjalista II st. z położnictwa i ginekologii
POŁOŻNA ODDZIAŁOWA:
poł. spec. Konopko Danuta
Sekretariat - tel. 86 211 91 30
e- mail: ginekologiczny@szpital-grajewo.pl
e- mail: noworodki@szpital-grajewo.pl
Telefony:
Ordynator |
86 211 91 34 |
Lekarze | 86 211 91 27 |
Oddziałowa | 86 211 91 00 |
Pielęgniarki | 86 211 91 28 |
Zaufaj nam, jesteśmy tu aby Ci pomóc
Rozwój położnictwa i ginekologii w powiecie grajewskim i sąsiedniej części województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego nierozerwalnie łączy się ze Szpitalem im. W. Ginela w Grajewie. W tej jednostce podstawową wartością jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa i serdeczności, a dobro pacjentki i jej nowonarodzonej pociechy jest naszym jedynym przesłaniem.
Położnictwo i Ginekologia w Grajewie to:
- możliwość porodu w komfortowej Sali Porodowej w towarzystwie osób najbliższych,
- znieczulenie porodu przy współudziale lekarza anestezjologa oraz alternatywne sposoby terapii bólu porodowego w tym metodą wziewną,
- kompleksowy zakres świadczeń w przebiegu ciąży, porodu i połogu z uwzględnieniem wysokospecjalistycznych procedur w terapii ciąży zagrożonej i noworodka/usg doppler, usg prenatalne,
- diagnostyka, profilaktyka jak również postępowanie terapeutyczne w schorzeniach ginekologicznych w tym operacje histeroskopowe i laparoskopowe. Leczenie zaburzeń statyki narządu rodnego, zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, plastyki krocza i sromu z korektą przepony miednicy małej,
- możliwość skorzystania z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Poradni K w tym profilaktyka i diagnostyka schorzeń gruczołu piersiowego, usg piersi,
- stała współpraca z ośrodkami referencyjnymi szczebla wojewódzkiego i akademickiego w Białymstoku i Łomży.
1.Kadra
Świadczenia zdrowotne w dziedzinie położnictwa i ginekologii realizowane są przez uprawniony podmiot leczniczy "Z.Gołaszewski i Partnerzy - Lekarze Specjaliści - Spółka Partnerska - Białystok"
- Koordynator Oddziału - Dr n. med. Zdzisław Gołaszewski - specjalista II st. z położnictwa i ginekologii.
- Jerzy Grzybowski - specjalista II st.
- Cezary Wróblewski - specjalista II st.
- Ewa Bibik - specjalista II st.
- Dr n. med. Stanisław Michalak - specjalista II st.
- Michał Gruca - specalista II st.
- Leszek Poppe - specalista II st. ( zabiegi endoskopowe)
- Krzysztof Dariusz Boćkowski - specjalista II st.
- Neonatologia - Urszula Zawrotna - lekarz specjalista neonatolog
- Położna Oddziałowa - Poł. spec. Danuta Konopko
W oddziale zatrudnionych jest 17 położnych, w tym 3 z wykształceniem wyższym i 14 specjalistek położnictwa i opieki przed i okołoporodowej.
- Sekretarka med. - Aleksandra Kukier
2. Charakterystyka oddziału.
Oddział dysponuje 25 łóżkami.
W ramach oddziału działają:
- Blok porodowy/klimatyzowany/ - 2 sale porodowe z węzłami sanitarnymi i stanowiskiem do hydroterapii - korzystanie z immersji wodnej w I okresie porodu + Sala operacyjna ciąż cesarskich
- Neonatologia - sala opieki ciągłej i pośredniej - inkubator, stanowisko resuscytacji noworodka, stanowisko do fototerapii .
- Położnictwo w systemie rooming : in/matka z dzieckiem/ - 8 łóżek.
- Sale 2 i 1-osobowe z pełnymi węzłami sanitarnymi
- Patologia ciąży - 5 łóżek.
- Ginekologia - 12 łóżek.
3. Przyjęcie do Oddziału następuje poprzez SOR / Szpitalny Oddzia? Ratunkowy/ na podstawie skierowań do planowych hospitalizacji. Nie wymagane są skierowania do porodu i w stanach nagłych w położnictwie i ginekologii. Przy przyjęciu do Szpitala nie obowiązuje zasada rejonizacji.
Pacjentka skierowana do planowej operacji ginekologicznej winna zgłosić się do Szpitala w dniu poprzedzającym zabieg do godz. 16-tej w celu wykonania niezbędnych czynności przygotowawczych oraz wymaganej diagnostyki przedoperacyjnej.
W przypadku posiadania dokumentacji medycznej /karty informacyjne, wyniki badań dodatkowych/ należy przedłożyć w/w dokumenty lekarzowi dyżurnemu. Wskazane jest posiadanie osobistych środków higienicznych oraz odzieży typu szlafrok, koszula nocna, obuwie ochronne.
4. Elementy porządku dnia:
Wydawanie posiłków:
- Śniadanie - 8.30
- Obiad - 13.30
- Kolacja - 17.00
5. Odwiedziny
Odwiedziny od 11:00 do 18:00 , prosimy o pojedyncze odwiedzanie pacjentek. Osoby odwiedzające powinny być zdrowe oraz nie powinni przychodzić z dziećmi gdyż choroby wieku dziecięcego są bardzo groźne dla wszystkich noworodków.