Rusza zmodernizowany Oddział Obserwacyjno - Zakaźny

23 Marzec 2021

Dnia 22 marca 2021 r. Szpital Ogólny w Grajewie uruchomił działanie zmodernizowanego Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego, którego remont odbył się dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 z projektu
nr WND-RPPD.08.04.01-20-0083/20 pn. „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku
z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego”.

Łączna kwota projektu wyniosła 4.512.681,00 zł. Dzięki wykonaniu inwestycji Oddział Obserwacyjno – Zakaźny spełnia wszelkie wymogi sanitarno – epidemiologiczne.

W ramach projektu zakupiono sprzęt medyczny i wyposażenie do funkcjonowania oddziału, m.in.:

• łóżka medyczne,

• spirometr,

• bronchoskop,

• defibrylatory,

• aparat USG,

• reduktory z dozownikami do tlenu,

• wózki i stoliki oddziałowe,

• aparat EKG,

• nebulizatory,

• stojaki na kroplówki,

• szafy medyczne,

• podnośnik pacjenta,

• dozowniki na środki dezynfekcyjne,

• lodówki do leków,

• meble medyczne

Wyremontowany budynek Oddziału Zakaźnego jest spełnieniem oczekiwań nas wszystkich, jednak przede wszystkim pacjentów, którzy będą mogli być leczeni w komfortowych warunkach i z pełnym zapleczem medycznym.

Zakończenie i oddanie do użytku tej inwestycji jest ukoronowaniem wielomiesięcznych wysiłków, ale przede wszystkim zwieńczeniem wspólnych marzeń o nowym, spełniającym wszelkie standardy oddziale zakaźnym.

#FunduszeEuropejskie

#FunduszeUE