Oddział położniczo – ginekologiczny z Pododdziałem noworodkowym

Lokalizacja - Oddział Położniczo-Ginekologiczny - I piętro.

Gabinet Ordynatora - tel. 86 272 32 7 wew. 278

Gabinet Lekarski - tel. 86 272 32 7 wew. 383

Blok Porodowy – tel 86 272 32 7 wew. 222

Dyżurka położnych - tel. 86 272 32 7 wew. 379

Położna Oddziałowa - tel. 86 272 32 7 wew. 381

Sekretariat - tel. 86 272 32 7 wew. 371

e- mail: szpital_grajewo@post.pl

Zaufaj nam, jesteśmy tu aby Ci pomóc

Rozwój położnictwa i ginekologii w powiecie grajewskim i sąsiedniej części województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego nierozerwalnie łączy się ze Szpitalem im. W. Ginela w Grajewie. W tej jednostce podstawową wartością jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa i serdeczności, a dobro pacjentki i jej nowonarodzonej pociechy jest naszym jedynym przesłaniem.

Położnictwo i Ginekologia w Grajewie to:

-możliwość porodu w komfortowej Sali Porodowej w towarzystwie osób najbliższych,

-znieczulenie porodu przy współudziale lekarza anestezjologa oraz alternatywne sposoby terapii bólu porodowego w tym metodą wziewną,

-kompleksowy zakres świadczeń w przebiegu ciąży,porodu i połogu z uwzględnieniem wysokospecjalistycznych procedur w terapii ciąży zagrożonej i noworodka/usg doppler, usg prenatalne/,

-diagnostyka,profilaktyka jak również postępowanie terapeutyczne w schorzeniach ginekologicznych w tym operacje histeroskopowe i laparoskopowe. Leczenie zaburzeń statyki narządu rodnego, zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej – plastyki krocza i sromu z korektą przepony miednicy małej,

- możliwość skorzystania z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Poradni K w tym profilaktyka i diagnostyka schorzeń gruczołu piersiowego – usg piersi,

-stała współpraca z ośrodkami referencyjnymi szczebla wojewódzkiego i akademickiego w Białymstoku i Łomży.

1.Kadra

Świadczenia zdrowotne w dziedzinie położnictwa i ginekologii realizowane są przez uprawniony podmiot leczniczy ”Z.Gołaszewski i Partnerzy - Lekarze Specjaliści- Spółka Partnerska- Białystok"

Koordynator Oddziału - Dr n. med. Zdzisław Gołaszewski – specjalista II st. z położnictwa i ginekologii.

Jerzy Grzybowski - specjalista II st.

Cezary Wróblewski - specjalista II st.

Ewa Bibik – specjalista II st.

Dr n. med. Stanisław Michalak – specjalista II st.

Michał Gruca - specalista II st.

Leszek Poppe – specalista II st. ( zabiegi endoskopowe)

Krzysztof Dariusz Boćkowski- specjalista II st.

Neonatologia – Urszula Zawrotna – lekarz specjalista neonatolog

Położna Oddziałowa - Poł. spec. Wiesława Sokołowska

W oddziale zatrudnionych jest 17 położnych, w tym 3 z wykształceniem wyższym i 14 specjalistek położnictwa i opieki przed i okołoporodowej.

Sekretarka med.- Aleksandra Kukier

2. Charakterystyka oddziału.

Oddział dysponuje 25 łóżkami.

W ramach oddziału działają:

Blok porodowy/klimatyzowany/ - 2 sale porodowe z węzłami sanitarnymi i stanowiskiem do hydroterapii-korzystanie z immersji wodnej w I okresie porodu + Sala operacyjna cięć cesarskich

Neonatologia –sala opieki ciągłej i pośredniej- inkubator, stanowisko resuscytacji noworodka, stanowisko do fototerapii .

Położnictwo w systemie rooming – in/matka z dzieckiem/ - 8 łóżek.

Sale 2 i 1-osobowe z pełnymi węzłami sanitarnymi

Patologia ciąży - 5 łóżek.

Ginekologia - 12 łóżek.

3. Przyjęcie do Oddziału następuje poprzez SOR / Szpitalny Oddział Ratunkowy/ na podstawie skierowań do planowych hospitalizacji. Nie wymagane są skierowania do porodu i w stanach nagłych w położnictwie i ginekologii. Przy przyjęciu do Szpitala nie obowiązuje zasada rejonizacji.

Pacjentka skierowana do planowej operacji ginekologicznej winna zgłosić się do Szpitala w dniu poprzedzającym zabieg do godz. 16 –tej w celu wykonania niezbędnych czynności przygotowawczych oraz wymaganej diagnostyki przedoperacyjnej.

W przypadku posiadania dokumentacji medycznej /karty informacyjne, wyniki badań dodatkowych/ należy przedłożyć w/w dokumenty lekarzowi dyżurnemu. Wskazane jest posiadanie osobistych środków higienicznych oraz odzieży typu szlafrok, koszula nocna, obuwie ochronne.

4. Elementy porządku dnia:

Wydawanie posiłków:

Śniadanie - 8.30

Obiad - 13.30

Kolacja - 17.00

5. Odwiedziny

Odwiedziny od 11:00 do 18:00 , prosimy o pojedyncze odwiedzanie pacjentek. Osoby odwiedzające powinny być zdrowe oraz nie powinni przychodzić z dziećmi gdyż choroby wieku dziecięcego są bardzo groźne dla wszystkich noworodków.